Toskánsko na každý den : roční doby italského života /

Mayesová tentokrát knihu rozdělila podle ročních období - od zimy do jara a od léta do podzimu - a jejich prostřednictvím vzpomíná na dvacet let strávených v usedlosti Bramasole v kopcích nad malebným toskánským městečkem Cortonou. Právě toto výročí ji opět inspirovalo k zamyšlení nad tím, co ji při...

Full description

Main Author: Mayes, Frances, 1940-
Other Authors: Mayerová, Zuzana, 1953-
Format: Book
Language: Česky
Published: Praha ; Paseka, 2012
Edition: Vyd. 1.
Subjects:
Konspekt: 821.111(73)-3
929
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Mayesová tentokrát knihu rozdělila podle ročních období - od zimy do jara a od léta do podzimu - a jejich prostřednictvím vzpomíná na dvacet let strávených v usedlosti Bramasole v kopcích nad malebným toskánským městečkem Cortonou. Právě toto výročí ji opět inspirovalo k zamyšlení nad tím, co ji přimělo ke koupi této krásné venkovské vily, nákladně ji opravit a získat si tak hluboký vztah s místní krajinou, jejími obyvateli a životním stylem vůbec. Popisuje vše, co se v Bramasole a kolem ní v posledních letech změnilo a událo, líčí své nové ať už architektonické či kulturně-umělecké objevy v bližším i vzdálenějším okolí Cortony, připojí sérii nových kuchařských receptů a nenechá nás na pochybách o tom, že ve společnosti svých italských sousedů a přátel nalezla skutečný "italský domov".
Třetí svazek autorčiných vzpomínek, úvah a vyprávění o jejím sžívání se s toskánskou přírodou, dějinami, gastronomií a způsobem života vůbec.
Item Description: Přeloženo z angličtiny
Physical Description: 295 s. : 1 mapa ; 21 cm
Bibliography: Obsahuje bibliografii a bibliografické odkazy
ISBN: 9788074322310